Dziennik Zachodni: Ekologiczy Patrol intereniuje
Na łamach Tygodnika Zabrze Dziennika Zachodniego od kilku miesięcy tropimy dzikie wysypiska śmieci i nielegalne składowiska odpadów w naszym mieście. W naszą akcję włączyliście się wy, drodzy Czytelnicy i internauci czytający portal zabrze.naszemiasto.pl, dzięki czemu wspólnie udało nam się zlikwidować kilka dzikich wysypisk. Kolejne zgłosiła nam nasza Czytelniczka z dzielnicy Helenka. Dzięki determinacji pani Renaty, która często spaceruje w rejonie ul. Joliot-Curie i interwencji naszej reporterki jedno składowisko odpadów udało się już usunąć. Pojawiło się jednak kolejne. Jak informuje pani Renata, śmieci znajdują się przy ulicy Joliot-Curie na Helence, dokładnie przy bloku 7-9 i 13 od strony lasu. - Są w różnych miejscach: za garażami, w wyschniętym strumieniu pod blokiem 7-9, w wyschniętym strumieniu pod blokiem 13 i ok. 15 m od bloku - opowiada pani Renata, która dodatkowo sfotografowała wyrzucone przez mieszkańców odpady. [...] Źródło: zabrze.naszemiasto.pl

[ Jest to tylko fragment artykułu, całość czytaj TUTAJ ]

Od Redakcji www.helenka.net : Nasza Redakcja również czynnie uczestniczy w oczyszczaniu lokalnego środowiska. Do sukcesów można zaliczyć m.in. interwencję w sprawie zanieczyszczenia terenu przy ul. Jordana ( okolice przychodni ).
Jeżeli znasz jakieś dzikie wysypisko, wiesz gdzie zalega gruz ?- napisz do nas na adres helenka.net@gmail.com - koniecznie prześlij zdjęcie zanieczyszczonego terenu- pomoże nam to skutecznie interweniować.
Wypadek na budowie autostrady A-1
Policjanci z komisariatu w Bytomiu wyjaśniają okoliczności upadku 50-letniego robotnika z budowanego mostu na autostradzie A-1. Mający ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzna doznał poważnych urazów i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Do zdarzenia doszło w środę około godziny 11:00 na terenie budowy bytomskiego odcinka autostrady A-1. Wykonujący pracę na powstającym moście 50-letni robotnik pochodzący z okolic Nowego Sącza, spadł wysokości ponad 5 metrów. Z miejsca wypadku, z uwagi na brak możliwości dojazdu karetki pogotowia, poszkodowanego do szpitala w Sosnowcu zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przeprowadzeniu badań lekarze stwierdzili u 50-latka urazy kręgosłupa i miednicy. Poszkodowany nadal przebywa pod opieka lekarską. W chwili wypadku mężczyzna był nietrzeźwy i miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Źródło: KMP Bytom

Od Redakcji www.helenka.net : Budowa Autostrady A1 to jedna z największych inwestycji w naszym rejonie w ostatnich latach. Co prawda przebieg autostrady wytyczony jest poza granicami naszej dzielnicy to ze względu na bliskość położenia mieszkańcy Helenki są głęboko zainteresowani tematem.
Jest to już kolejny incydent związany z budową "naszego" odcinka autostrady. Mamy nadzieję, że nie wpłynie to znacząco na opóźnienia w oddaniu odcinka do użytku.
Przeszkadzała wiata przystankowa
Policjanci z Komisariatu V w Zabrzu zatrzymali 16-letniego mieszkańca dzielnicy Helenka, który w nocy z soboty na niedzielę dopuścił się zniszczenia dwóch wiat przystankowych. Nieletniego przewieziono do Policyjnej Izby Dziecka w Katowicach. W czasie dokonywania czynu zabronionego młody przestępca znajdował się pod wpływem alkoholu. O jego dalszych losach zadecyduje sąd rodzinny. Interwencja dotycząca dewastowania wiat przystankowych została zgłoszona przez świadków zdarzenia w sobotę ( 4.06.2011 ) kilkadziesiąt minut przed północą. Jak wynikało z przekazanej dyżurnemu policji informacji, dwóch młodych mężczyzn demoluje wiaty przystankowe przy ulicy Jordana. Policjanci z Komisariatu V w Zabrzu po przyjeździe na miejsce zdołali zatrzymać jednego ze sprawców. Okazał się nim 16-letni zabrzanin. Nieletni znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wskazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca czynu karalnego został umieszczony w izbie dziecka. Wczoraj nieletni został przesłuchany, a następnie przekazany pod opiekę rodziców. W dniu dzisiejszym Urząd Miejski w Zabrzu dokona wyceny poniesionych strat. Ostateczne decyzje w sprawie nieletniego podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Zabrzu. Źródło: KMP Zabrze
"Przeżyj to sam..."- relacja z I Zabrzańskiego Biegu Dla Serca
21 maja 2011r. (Sobota) - odbył się bieg łączony z Nordic Walkingiem pod wdzięczną nazwą "Zabrzański Bieg Dla Serca". W biegu wzięło udział ponad 300 osób- co znacząco przerosło oczekiwania organizatorów. Uczestnicy startowali w kilku kategoriach. Trasa biegu wytyczona była helenkowskimi ulicami. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcyjnych nagród i niespodzianek. Przy okazji można było zmierzyć poziom cukru we krwi i ciśnienie. Organizatorem biegu była Rada Dzielnicy Zabrze-Helenka i lokalne koło miłośników biegania (podmioty współpracujące to Ogród Działkowy Tulipan, Gimnazjum 24, IRMED i serwis Biegamy na Śląsku oraz inni). Biegowi patronowali Prezydent Miasta Zabrze i Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.
Po biegu na ogródkach działkowych "Tulipan" odbył się festyn dla mieszkańców Helenki z udziałem zespołów "Chrząszcze" i "K3". Organizatorzy już snują plany na przyszłoroczne Święto Helenki.
Zdjęcie pochodzi ze strony www.biegamynaslasku.pl

[ Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć fotorelację z biegu- www.biegamynaslasku.pl ]
[ Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć reportaż w TV- www.tvzabrze.eu ]- właściwy materiał w 7:30
Typer Ekstraklasy o puchar Admina- Mamy Zwycięzcę !
58 typujących, 30 kolejek Ekstraklasy, ogromne emocje, które towarzyszyły nam do ostatniej kolejkii - tak krótko można scharakteryzować Typera Ekstraklasy o Puchar Admina www.helenka.net . Uczestnicy biorący w zabawie co tydzień typowali wyniki spotkań w kolejce Ekstraklasy. Za wskazanie prawidłowego typu dostawało się określoną ilość punktów. Zwycięża osoba, która najtrafniej typowała w całym sezonie jesień/ wiosna. Główną wygraną w typerze jest puchar - kliknij TUTAJ, oraz zasilenie konta lokalną walutą forum Eurohele ( walutę można wymieniać na realne przedmioty ).

Zwycięzcą typera została Agnieszka89 (160pkt.), drugie miejsce zajął Czeslaw (158pkt), trzecie Godul (151pkt.). Całość wyników typera można zobaczyć klikając TUTAJ. Zwycięzcom gratulujemy zmysłu przewidywania i wygranej. Puchar zostanie przekazany w najbliższych dniach. Już teraz planowana jest kolejna edycja Typera Ekstraklasy o Puchar Admina www.helenka.net - szczegóły będzie można poznać wkrótce na naszych łamach.
Maskota Górnika Zabrze w dzielnicy Helenka

Ostatnie dni oznaczały pełne ręce roboty dla Jorgusia i innych przedstawicieli zabrzańskiego Górnika, którzy w związku z Dniem Dziecka odwiedzili: Przedszkole nr 6 w Zabrzu-Helence, Szkołę Podstawową nr 3 w Żorach oraz spotkali się z pacjentami Oddziału Pediatrii Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu.
Pierwszym odwiedzonym miejscem, odwiedzonym jeszcze 31 maja, było Przedszkole nr 6 w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Tam zorganizowano dla dzieci konkursy i zawody piłkarskie, a każde z ponad setki dzieci nagrodzone zostało za udział w zabawach zaproponowanych przez klub. Wizytę wśród maluchów szczególnie mocno zapamięta Jorguś, którego dzieci wciągały do wspólnej zabawy. [...] Źródło: gornikzabrze.pl

[ Jest to tylko fragment artykułu- zobacz zdjęcia i film- kliknij TUTAJ ]
ChSCh dla dzieci
Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Zabrza oprócz codziennej działalności dobroczynnej realizowanej w punktach wydawania żywności prowadzą projekty dla dzieci. W okresie okołonoworocznym jest to Noworoczny Upominek, zaś w czerwcu -
Dzień Dziecka.
-Także w tym roku przygotowaliśmy dla najmłodszych niespodziankę -; mówi Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh Zabrzu. Wspólnie z kinem "Roma" 1 czerwca zaprosimy ich na film animowany pt. Ryś i spółka. Ponadto 11 czerwca razem ze Stowarzyszeniem ,,Guido" przygotujemy atrakcje dla dzieci przy okazji festynu organizowanego przez radę dzielnicy w Domu Harcerza w Zabrzu.
Projekty Noworoczny Upominek i Dzień Dziecka realizowane przez wolontariuszy z Zabrza kierowane są głównie do dzieci podopiecznych filii, którzy odbierają żywność w punktach ChSCh. Filia finansuje ponadto wakacje dla dzieci z ubogich rodzin. Źródło: www.ChSCh.pl

W dzielnicy Helenka od wielu lat działa punkt pomocy filii ChSCh zlokalizowany przy ul. Wawrzyńskiej na przeciwko Szkoły Podstawowej nr 30.

 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

 POLECAMY