Śmieci- ciąg dalszy
Na łamach Tygodnika Zabrze Dziennika Zachodniego od kilku miesięcy trwa akcja tropienia dzikich wysypisk oraz składowisk z niebezpiecznymi odpadami na terenie miasta. Mamy pierwsze sukcesy, bo wysypiska znikają! [...]
Kolejne zgłoszenie o dzikim wysypisku nadesłała nam mejlem pani Renata z Helenki. Zabrzanka odkryła, że w rejonie budynku przy ul. Joliot-Curie 7-11 na tym osiedlu mieszkańcy - zamiast wrzucać odpady do kubłów - regularnie wyrzucają śmieci w pobliżu tego domu.[...]
Źródło: zabrze.naszemiasto.pl

[ Jest to tylko fragment artykułu, całość czytaj TUTAJ ]

Od Redakcji www.helenka.net : Nasza Redakcja również czynnie uczestniczy w oczyszczaniu lokalnego środowiska. Do sukcesów można zaliczyć m.in. interwencję w sprawie zanieczyszczenia terenu przy ul. Jordana ( okolice przychodni ).
Jeżeli znasz jakieś dzikie wysypisko, wiesz gdzie zalega gruz ?- napisz do nas na adres helenka.net@gmail.com - koniecznie prześlij zdjęcie zanieczyszczonego terenu- pomoże nam to skutecznie interweniować.
Wypadek przy ul. Stolarzowickiej

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego jak wszystko wskazuje mogła doprowadzić brawura 76-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna prowadząc samochód próbował uniemożliwić wyprzedzenie go przez inny pojazd, ale sam wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Po opatrzeniu w szpitalu mógł wrócić do domu. Do zdarzenia doszło 4 maja 2011 roku wieczorem na leśnym odcinku ulicy Stolarzowickiej. Prowadzący jeepa grand cherokee 76-letni mieszkaniec Bytomia zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Rannego mężczyznę karetką pogotowia odwieziono do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili u niego ogólne obrażenia ciała i po przeprowadzeniu badań pozwolili mu wrócić do domu. Z dotychczasowych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że do wypadku doszło w chwili, gdy jadący za terenowym jeepem opel próbował go wyprzedzić. [...] Sprawę wyjaśniają policjanci z KMP w Bytomiu. Źródło: KMP Bytom

Od Redakcji www.helenka.net : Bezpośrednim świadkiem zdarzenia był nasz czytelnik- mieszkaniec Helenki. To on powiadomił nas o zdarzeniu i podesłał zdjęcia. Kolejny raz brawura wygrała z rozsądkiem i to w przypadku osoby w podeszłym wieku. Droga jest często uczęszczana przez mieszkańców Helenki- czy to samochodem czy też rowerem- ze względu na specyfikę odcinka zaleca się szczególną ostrożność. Zobacz: [ Zdjęcie 1] ; [ Zdjęcie 2]. Zdjęcia i informację nadesłał czytelnik Hoyrac
Wstępne wyniki rekrutacji do przedszkoli

Znane są już wstępne wyniki rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Zabrzu. Teraz należy potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do placówki.

Dziś ( 04.05.2011 ) o godz. 11.00 poznaliśmy wstępne wyniki scentralizowanej, wspomaganej elektronicznie rekrutacji dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w publicznych szkołach podstawowych.Rodzice mogą dowiedzieć się, czy dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej po zalogowaniu na stronę zabrze.formico.pl, z maila wysłanego przez system wspomagający rekrutację lub w bardziej tradycyjny sposób – z listy wywieszonej na placówce. [...] Źródło: um.zabrze.pl

[ Jest to tylko fragment artykułu- całość czytaj TUTAJ ]

Od Redakcji www.helenka.net : W naszej dzielnicy funkcjonują dwa przedszkola ( nr 6 przy ul. Jordana i nr 38 przy ul. Zamenhofa ), placówki również brały udział w elektronicznej rekrutacji. Więcej o rekrutacji przez internet pisaliśmy TUTAJ.
Śnieżna majówka

Dzisiaj ( 3.05.2011 ) około godziny 14 w naszej dzielnicy wystąpiły silne odpady śniegu. Temperatura zbliżyła się do 0 stopni Celsjusza. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie pora roku w której wystąpiło owe zjawisko.
Ostatnie takie zjawisko w maju miało miejsce kilka lat temu. Jak przewidują synoptycy ochłodzenie jest chwilowe i od jutra nastąpi stopniowe ocieplenie. Bieżącą pogodę w naszej dzielnicy można śledzić TUTAJ.
Zdjęcie otrzymaliśmy na platformę Daj Cynk- kliknij TUTAJ. Przedstawia opad śniegu, zdjęcie wykonane przy ul. Jordana.

Na zdjęcie z majowego opadu śniegu czekamy pod adresem helenka.net@gmail.com , zdjęcie można również przesyłać poprzez platformę Daj Cynk- kliknij TUTAJ.

Aktualizacja 03.05.2011 g.20.20:
Zdjęcia nadesłane przez użytkowników:
ul. Baczyńskiego [1] [2] ; ul. Wawrzyńskiej/ Jaworowa [1] [2] ; ul. Jordana [1] [2] ; ul. Juliot Curie [1]
28 rocznica likwidacji tramwaju

"Jada na zolyty banom do Stolarzowic"- ten zwrot pamięta dziś już tylko starsze pokolenie mieszkańców Helenki. Bana bo tak się po śląsku mówi na tramwaj jeździła niegdyś przez Helenkę. Dzisiaj obchodzimy 28 rocznicę likwidacji helenkowskiego tramwaju. Linia tramwajowa łącząca Stolarzowice z Centrum Bytomia jadąca przez Helenkę funkcjonowała od 1928 roku. Zawieszenie kursów nastąpiło 1 maja 1983 roku, kilka lat później podjęto decyzję o likwidacji linii. Powodem zawieszenia kursów była budowa wiaduktu w dzielnicy Bytomia- Karbiu, ze względów finansowych linia nigdy nie została przywrócona do kursowania. Na początku lat 90 nastąpiła rozbiórka torów i infrastruktury po byłej linii tramwajowej, w niektórych miejscach możemy jeszcze zobaczyć elementy torów i podkładów. Zapraszamy do specjalnego tematu poświęconemu tramwajowi nr 32, dodaj swoje wspomnienia, zdjęcia- kliknij TUTAJ.

(na zdjęciu linia tramwajowa nr 32 - kursująca przez Helenkę- zlikwidowana 1 maja 1983 roku)


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy