Potrącony 14-latek
Wczoraj (13.04.2011) około godziny 15.30 przy ulicy Jordana miał miejsce wypadek drogowy, w wyniku którego ranny został 14-letni chłopiec. Poszkodowany został potrącony przez przejeżdżający samochód marki Ford Fiesta. Ze wstępnych informacji otrzymanych od lekarzy wynika, że nieletni doznał urazu jednej z kończyn. Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Ulica Jordana na długu pozostanie w naszej pamięci w związku z tragicznym wypadkiem do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku. Przypomnijmy, że w wyniku potrącenia przez samochód osobowy zginęła wówczas 10-letnia dziewczynka. Wczorajsze zdarzenie na szczęście nie miało tak tragicznego finału. Wszystko jednak wskazuje na to, że okoliczności obu zdarzeń są bardzo do siebie podobne. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, 14-letni mieszkaniec dzielnicy Helenka wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód marki Ford Fiesta, którym kierowała 55-letnia mieszkanka Radzionkowa. Nieletni został przewieziony do Centrum Pediatrii w Zabrzu. Policjanci apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie większej ostrożności. Rodziców prosimy natomiast o przypominanie swym pociechom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W dniu dzisiejszym o zasadach tych będą przypominali także policjanci. Od rana na terenie całego województwa śląskiego trwa akcja „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”.
Źródło: KMP Zabrze
"Zabrzańskie Bieg Dla Serca"- sport i rekreacja na ulicach Helenki
21 maja 2011r. (Sobota) odbędzie się bieg łączony z Nordic Walkingiem. Celem biegu jest zwrócenie uwagi na stan polskich serc, zwłaszcza mieszkańców Zabrza- stąd nazwa wydarzenia "Zabrzański Bieg Dla Serca". Organizatorem biegu jest Rada Dzielnicy Zabrze-Helenka i lokalne koło miłośników biegania. Trasa biegu będzie przebiegać przez dzielnicę Helenka. Start i meta jest przy Ogrodzie Działkowym Tulipan (nowa Helenka ul.Kruczkowskiego 72).

Po biegu (od 14.30) zapraszamy na festyn dzielnicowy. Szczegóły wkrótce- już teraz możemy zdradzić, że gwiazdą wieczoru będzie zespół Chrząszcze- grają m.in. Beatlesów.

[ Kliknij TUTAJ, jeżeli chcesz wziąć udział w biegu i poznać szczegóły ]

Nasz ekologiczny patrol - urzędnicy ruszyli na wizję lokalną. Helenka będzie czystsza?
Na łamach Tygodnika Zabrze Dziennika Zachodniego trwa akcja tropienia dzikich wysypisk oraz składowisk z niebezpiecznymi odpadami na terenie naszego miasta. Nasze ekologiczne przedsięwzięcie zmobilizowała urzędników do kilku wizji lokalnych i uprzątnięcia zaśmieconych rejonów Zabrza. Tym razem było podobnie. W tym tygodniu pod lupę bierzemy Helenkę. Nasz redakcyjny, ekologiczny patrol wybrał się na spacer po tym zabrzańskim osiedlu. Dzikie wysypisko śmieci znaleźliśmy tuż obok garaży sąsiadujących z Elzabem, przy ul. Kruczkowskiego. Wśród śmieci było - niestety jak zawsze - dosłownie wszystko - plastykowe butelki, woreczki foliowe, opony, kawałki metalowych i drewnianych przedmiotów, a nawet damskie buty. Sprawdziliśmy, do kogo należy teren, na którym to dzikie wysypisko się znajduje. Okazuje się, że jego właścicielem jest miasto. [...] Źródło: zabrze.naszemiasto.pl

[ Jest to tylko fragment artykułu, chcesz poznać rozwiązanie sprawy ?- kliknij TUTAJ ]

Od Redakcji www.helenka.net : Wiesz gdzie jest w naszej dzielnicy dzikie wysypisko ? Wiesz gdzie jest najbardziej zaśmiecony teren ? Pisz i koniecznie wyślij zdjęcie na helenka.net@gmail.com - pomożemy pozbyć się problemu !
Pożar przy ul. Baczyńskiego
Wczoraj (10.04.2011) w godzinach popołudniowych zabrzańscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Baczyńskiego. Jak udało nam się dowiedzieć- pożar miał swój początek na balkonie jednego z mieszkań. Do przyjazdu straży pożarnej pożar został opanowany przez najemców mieszkania i sąsiadów. Na chwilę obecną nie są nam znane przyczyny pożaru. Nikt nie został ranny, nie jest nam również znana wielkość strat materialnych, które powstały w wyniku zdarzenia.
Rok po tragedii

Dzisiaj (10.04.2011) obchodzimy pierwszą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w której zginął Prezydent Polski- Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz 94 pasażerami samolotu lecącego na obchody upamiętnienia mordu w Katyniu.
Rok temu świat się zatrzymał, a Polska pogrążyła się w żałobie- Mieszkańcy dzielnicy Helenka spontanicznie wywiesili flagi z kirem nad wejściami do klatki schodowej, flagi państwowe zawisły również na instytucjach publicznych (Uniwersytet Medyczny, szkoły, przedszkola). Przed wejściem do kościoła ktoś wywiesił flagę polski- wokół niej zapłonęły dziesiątki zniczy. Na drugi dzień większość sklepów była zamknięta na znak żałoby, odwołano imprezy sportowo- kulturalne ( odwołane kolejki Helenka CUP, zamknięcie boiska Orlik ). Nastał czas zadumy i pojednania.
Dzisiaj również pamiętamy o ofiarach i składamy im cześć...

Na zdjęciu spontanicznie zainicjowane centralne miejsce pamięci w naszej dzielnicy ( przed kościołem parafialnym ) o ofiarach katastrofy- rok temu mieszkańcy zapalali tam znicze i w ciszy i zadumie modlili się za tych co zginęli.


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy