Pizzeria-Afera
Festyn w Dzielnicy Helenka !
Rada Dzielnicy Zabrze-Helenka ma zaszczyt zaprosić na Festyn z okazji "Święta Dzielnicy Helenka", który odbędzie się 21 maja 2011 roku przy ogródkach działkowych "Tulipan".

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
11.00 - 17.30 gra DJ
18.00 - 19.30 zespół Chrząszcze (gwiazda wieczoru)
20.00 - 22.00 zespół K3 (grał na 80-leciu Helenki)

DODATKOWO:
Pompowana zjeżdżalnia dla dzieci (dodatkowo płatne)
Konkursy sponsorskie
Smaczny catering, ciasto i kawa, wata, balony

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW !!!

Na zdjęciu zespół Chrząszcze. Więcej o nich można przeczytać na www.chrzaszcze.pl
Zabrzański Bieg Dla Serca
Zakończyły się zapisy na Zabrzański Bieg Dla Serca - zapisało się 145 osób. Przypominamy, że rejestracja na bieg będzie również możliwa w dniu imprezy w biurze biegu tj. w Gimnazjum 24 ul. Zamenhofa 56 (Zabrze-Helenka ok.500m od Startu), tam będzie można również zostawić rzeczy. Organizatorzy nie gwarantują zestawów startowych osobom zapisanym po terminie (w zależności od ilości chętnych tych zestawów może po prostu zabraknąć).

Harmonogram imprezy
9.30 - 11.15 - otwarcie biura zawodów (Gimnazjum 24), przyjmowanie zgłoszeń zawodników
11.15 - zamknięcie listy startowej
11.30 - pokaz karate na terenie ogrodu Tulipan (miejsce startu)

BIEG i NORDIC WALKING (zgodnie z zasadami ruchu drogowego)
12.00 - 10 –cio minutowa wspólna rozgrzewka
12.15 - start biegu i Nordic Walking (Ogród Działkowy Tulipan - ul.Kruczkowskiego 72 Zabrze-Helenka)
14.15 - dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii
14.30 - losowanie nagród wśród wszystkich uczestników

[ Oficjalna Strona Imprezy- kliknij TUTAJ ]
[ Plakat promujący imprezę- kliknij TUTAJ ]
Kolizja z udziałem mieszkanki dzielnicy Helenka
18.05.2011 ( środa ) wieczorem na przejeździe kolejowym przy ulicy Brygadzistów miała miejsce kolizja z udziałem dwóch samochodów osobowych. Policjanci zabrzańskiej drogówki, którzy przeprowadzali interwencję w związku z zaistniałym zdarzeniem stwierdzili, że sprawczyni kolizji znajduje się pod wpływem alkoholu. Zdarzenie, które dziś przedstawiamy jest najlepszym dowodem na fatalne skutki kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Przejazd kolejowy to miejsce, gdzie nawet najwięksi piraci drogowi dbając o swój pojazd wolą zdjąć nogę z gazu i wolnym tempem przejechać przez torowisko. W Zabrzu Mikulczycach dodatkowo należy czynność tą wykonać ze szczególną ostrożnością ze względu na fakt, że mamy tam do czynienia z przejazdem niestrzeżonym. Dla 37-letniej mieszkanki dzielnicy Helenka fakty, jakie przedstawiliśmy powyżej były wczoraj najwyraźniej mało istotne. Jadąc swoim Renault Megane bezpośrednio przed przejazdem kolejowym wpadła w poślizg, a następnie uderzyła w prawidłowo jadącego vw golfa. Policjanci z drogówki stwierdzili, że sprawczyni zdarzenia znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie kobiety przy użyciu alcosensora wykazało niespełna jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za spowodowanie kolizji drogowej 37-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Policjanci odebrali jej prawo jazdy. Jednocześnie w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu zostało wszczęte postępowanie w związku z popełnionym przez kobietę przestępstwem kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Źródło: KMP Zabrze
Dzień Bibliotekarza

20 maja 2011 w restauracji Impresja odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Zabrze. Podczas uroczystości prezydent Małgorzata Mańka-Szulik oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Tomasz Iwasiów wręczyli pracownikom liczne wyróżnienia, składając życzenia wielu sukcesów zawodowych, a także pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.
W naszej dzielnicy- Helenka- działa filia MBP w Zabrzu oznaczona numerem 15. Pieczę nad "naszą" biblioteką sprawuje Pani mgr inż. Monika Zięba. Biblioteka organizuje liczne akcje kulturalne dla dzieci i młodzieży w naszej dzielnicy.

Z okazji Dnia Bibliotekarza ze zrozumiałych względów wszystkie filie biblioteczne dzisiaj ( 20.05.2011) będą nieczynne.

Źródło: um.zabrze.pl
Przepraszamy za usterki
Drodzy czytelnicy informujemy iż w dniach 12.05.2011 - 19.05.2011 miała miejsce awaria, której następstwem było złe wyświetlanie polskich znaków (łąęóńćźż). W związku z pracami związanymi z przywracaniem prawidłowej pracy systemu niektóre funkcje portalu jak i forum mogły działać nieprawidłowo. Zniknęła nieznaczna część newsów i postów. Dzięki Kerikowi portal jak i forum znów wrócił do życia.
Pragniemy w tym miejscu przeprosić wszystkich naszych czytelników za niedogodności związane z awarią. Dołożymy wszelkich starań żeby sytuacja nie miała już miejsca. Wkrótce wprowadzimy szereg zmian i nowości- tak, żeby portal www.helenka.net był jeszcze bliżej mieszkańców.

Niektóre elementy serwisu jaki forum mogą błędnie działać- wszelkie usterki prosimy zgłaszać pod adresem helenka.net@gmail.com


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online
Plan Kolęd - 2014/2015

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy