Nieletnim udowodniono kradzieże na Helence
W miniony poniedziałek (04.04.2011) na naszej stronie internetowej publikowaliśmy informację dotyczącą dwóch nieletnich, którzy zostali zatrzymani jako podejrzewani o włamanie do jednej z piwnic w dzielnicy Helenka w Zabrzu oraz kradzieży agregatu prądotwórczego, namiotu oraz wózka dziecięcego. Dziś już wiadomo, że bilans przestępczych działań dwóch 16-latków jest znacznie większy. Obaj nieletni bezpośrednio po ich zatrzymaniu zostali przewiezieni do Policyjnej Izbie Dziecka. Ich sprawą zajęli się specjaliści ds. nieletnich. Okazało się, że nieletni, którzy od dawna nie realizują obowiązku szkolnego, a jednocześnie znani już mundurowym z dokonywania czynów karalnych na swoim koncie mają znacznie więcej czynów zabronionych. Policjanci udowodnili im, że na przestrzeni minionego miesiąca dokonali w sumie 11 przestępstw. Wśród nich włamania do 6 piwnic, 2 działek ogrodowych oraz pustostanów, a także strychu jednego z budynków mieszkalnych. Celem młodych przestępców była kradzież głównie złomu. Jeden z zatrzymanych po policyjnym przesłuchaniu trafił przed oblicze Sądu Rodzinnego. Wbrew przypuszczeniu nie tylko z powodu jego najnowszych wybryków, lecz również z powodu faktu, że nie zgłaszał się on na wcześniejsze wezwania sędziego. Źródło: KMP Zabrze
Helenka CUP: Podsumowanie 1. kolejki - KS HELENKA na szczycie!

Pierwsze spotkanie pierwszej kolejki można uznać za bardzo udany gdyż padła spora liczba bramek. Od pierwszego gwizdka sędziego zapewne ku lekkiemu zdziwieniu sympatyków ligi inicjatywę przejęła drużyna OJCÓW ANDRZEJA. Mądrze konstruowane akcje, wysoki pressing oraz narzucanie swojego stylu gry pozwoliło na szybkie objęcie prowadzenia [...]

[ Kliknij TUTAJ, aby przeczytać całość relacji z rozgrywek ]
[ Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć relację w TV Zabrze ]


Już teraz zapraszamy całe rodziny na boisko Orlik przy ul. Wawrzyńskiej na kolejne rozgrywki ligi Helenka CUP. Start rozgrywek w niedzielę 10 kwietnia 2011 o godzinie 8.30 ( I liga ), o godzinie 12.30 startuje Ekstraklasa. Zachęcamy do głośnego i kulturalnego dopingu. Wstęp na rozgrywki BEZPŁATNY.
Helenka Statystycznie ( Dane za I kwartał 2011 roku )

Na dzień 31.03.2011 w dzielnicy Helenka mieszka stale zameldowanych 10277 osób ( na dzień 31.12.2010 liczba ta wynosiła 10307- widać wyraźnie tendencję spadkową).
Liczba mieszkańców z podziałem na płeć rozkłada się nierównomiernie i na dzień 31.03.2011 wynosi odpowiednio 4848- mężczyźni oraz 5429- kobiety.
Helenka w zaokrągleniu ma powierzchnię 140ha czyli 1,4km2, możemy więc łatwo wyliczyć iż gęstość zaludnienia w naszej dzielnicy wynosi 7341 osób/km2.

Pod względem liczby mieszkańców w dzielnicach Zabrza plasujemy się w środku tabeli ( w całym Zabrzu zameldowanych na stałe jest 175128 mieszkańców według danych z 31.03.2011 r). Dane oparte są o informacje z UM Zabrze i nie uwzględniają osób zamieszkałych bez zameldowania oraz zameldowanych tymczasowo. Trzeba również wziąć pod uwagę, że wiele osób wyjechało nie zgłaszając tego faktu odpowiednim organom. Bardziej szczegółowe dane socjologiczne przyniesie nam Powszechny Spis Ludności i Mieszkań w 2011 roku.
Okradli piwnicę, a łupy chcieli sprzedać
Policjanci z Komisariatu V zatrzymali dwóch nieletnich, którzy włamali się do jednej z piwnic przy ulicy Witkacego w Zabrzu- Helence. Sprawcy zostali zatrzymani w chwili usiłowania sprzedaży łupów. Po nocy spędzonej w Policyjnej Izbie Dziecka zostaną przesłuchani przez funkcjonariuszy zajmujących się sprawami nieletnich. Do zatrzymania sprawców doszło wczoraj rano w rejonie parku przy ulicy Krakowskiej. Policjanci podjęli interwencję na podstawie zgłoszenia z którego wynikało, że młodzi ludzie zaczepiają przechodniów proponując do sprzedaży agregat prądotwórczy. Mundurowi podczas sprawdzania zgłoszenia ujawnili dwóch 16-latków. Wymienieni posiadali przy sobie nie tylko agregat prądotwórczy, lecz również namiot turystyczny. Przedmioty te zostały skradzione dzień wcześniej z piwnicy przy ulicy Witkacego. Nieletni po przewiezieniu do Komisariatu V Policji przyznali się do dokonania włamania. Okazało się, że wymienieni dodatkowo skradli także z klatki schodowej wózek dziecięcy. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane przez mundurowych i zwrócone poszkodowanym. Podejrzewani o włamanie nieletni zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka. Dziś dalsze czynności z zatrzymanymi będą wykonywać policjanci z Referatu ds. Nieletnich zabrzańskiej Policji. Za swoje czyny nieletni będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Zabrzu.
Źródło: KMP Zabrze
Skandal w Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie pozwala uczestniczyć kandydatom do Rady Nadzorczej w kolejnych częściach walnego zgromadzenia. Wstępu bronią spółdzielcom ochroniarze oraz pracownicy ZSM. To despotyczne rządy jak na Białorusi, tyle że w wydaniu zabrzańskim - kwitują lokatorzy Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Trwają właśnie kolejne części walnego zgromadzenia członków ZSM. Ochroniarze nie wpuszczają na nie kandydatów na członków Rady Nadzorczej. Dodajmy - niektórych. W spotkaniach uczestniczą "swoi ludzie" - również kandydujący do tego gremium, ale już w nim zasiadający. - Nie wpuszczono mnie na spotkanie odbywające się na Helence - mówi Marek Kabaj. [...]
Źródło: zabrze.naszemiasto.pl

[ Jest to tylko fragment artykułu, całość czytaj- TUTAJ ]

Od Redakcji www.helenka.net : Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa administruje również częścią budynków w dzielnicy Helenka ( "Nowa Helenka" ). Jako Redakcja chcemy zachować obiektywizm i nie będziemy komentować sprawy, dlatego zapraszamy mieszkańców do dyskusji na forum internetowe na ten temat- kliknij TUTAJ.


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy