Ujęto osobę poszukiwaną przez Policję
W dniu 14 kwietnia 2011 r. o godzinie 10:40 podczas rutynowego patrolu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zabrzu- Helence na ul. Łapkowskiego podjęli interwencję względem mężczyzny zaśmiecającego chodnik. Podczas legitymowania okazało się, iż posiada on wyłącznie nieaktualny dowód osobisty. Podczas potwierdzania danych w Policyjnej bazie danych okazało się, iż osoba ta jest poszukiwana przez Policję w związku z innym czynem, dlatego też przewieziono i przekazano go do właściwego komisariatu Policji. Źródło: strazmiejska.zabrze.pl
Bili i kopali w autobusie, a alarmowy 112 był zajęty
Trzech mężczyzn 6 marca 2011 około godziny 18.00, w Helence bez powodu pobiło pasażera autobusu linii 81. Policjanci twierdzili, że świadkowie zdarzenia nie zareagowali na chuligańskie zachowanie. Dotarł do nas czytelnik, który zaprzecza, by inni pasażerowie byli obojętni. Oto Jego relacja [...]
Źródło: Nowiny Zabrzańskie ( 07.04.2011 )

Jest to tylko poglądowy fragment artykułu, z całością można się zapoznać na łamach tygodnika Nowiny Zabrzańskie z dnia 7.04.2011 r


Od Redakcji www.helenka.net: O całej sprawie pisaliśmy TUTAJ. Warto przeczytać artykuł w Nowinach Zabrzańskich, gdyż pokazuje inny punkt widzenia na sprawę- pokazuje zaangażowanie pasażerów, w przeciwieństwie do wersji jakoby nikt nie pomagał ofiarom.

[ Kliknij TUTAJ, aby przeczytać pierwszą część artykułu ] - cz. I
[ Kliknij TUTAJ, aby przeczytać drugą część artykułu ] - cz. II
Dzień Otwarty w "Salezjance"

Wczoraj ( 16.04.2011 ) w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych w Zabrzu przy ul. Kruczkowskiego odbył się "Dzień Otwarty". Z tej okazji potencjalni kandydaci chcący uczęszczać do tej placówki oświatowej mogli bliżej zapoznać się z ofertą programową i dydaktyczną szkoły jak i zwiedzić budynek.
Salezjański Zespół Szkół Publicznych w Zabrzu powstał w 1997 roku na bazie nieistniejącej Szkoły Podstawowej nr 45. Na początku funkcjonowało tam liceum ogólnokształcące, a po reformie oświatowej dołączyło gimnazjum. Gruntowny remont budynku ( monitoring, docieplenie, wymiana okien, wymiana podłóg ) oraz wykwalifikowana kadra nauczycielska sprawiły, że szkoła jest jedną z najlepszych w rankingach szkół gimnazjalnych i po gimnazjalnych w Zabrzu. Nauka w szkole jest bezpłatna. Wkrótce rusza rekrutacja.
UWAGA KONKURS: Wygraj Pizze Mega !!!
Portal www.helenka.net wraz z Pizzerią Afera przygotował konkurs dla naszych czytelników. Do wygrania Pizza Mega ( 41cm ) do zamówienia w lokalu na miejscu ( kliknij TUTAJ, aby zapoznać się z ofertą Pizzerii ).

Zasady są proste. Wystarczy zadzwonić na numer 535-520-520 i nagrać się na automatycznej sekretarce. Można powiedzieć cokolwiek.
Twój numer telefonu zostanie zarejestrowany w bazie konkursowej i weźmie udział w losowaniu nagrody. Zapewniamy, ze Twój numer jak i Twoje nagranie nie zostanie rozpowszechnione osobom trzecim. Tak więc weź do ręki telefon i wykręć numer535-520-520 i zostaw wiadomość !!!

[ Kliknij TUTAJ, aby zapoznać się z regulaminem konkursu ]

Zadzwoń już TERAZ
535-520-520


Na dzień 24.04.2011 g.13.19 otrzymaliśmy: 16 zgłoszenia.
Piłkarz- mieszkaniec Helenki- poważnie kontuzjowany podczas meczu
W sobotę (9.04.2011) podczas meczu Regionalnej Ligi Juniorów pomiędzy Unią Racibórz a Górnikiem Zabrze doszło do dramatycznego w skutkach starcia dwóch zawodników - Mateusza Karbowniczka i Tomasza Harynka ( przyp. red. mieszkańca Helenki ).
Do zdarzenia doszło na dwie minuty przed zakończeniem meczu. Na miejsce zostały wezwane dwie karetki pogotowia. Na miejscu lekarze wstępnie zdiagnozowali złamanie nogi z przemieszczeniem u piłkarza Górnika Zabrze i silne stłuczenie w okolicach żeber bramkarza Unii. Jak można przeczytać na stronie juniorów Górnika Zabrze, Tomasz Harynek ma złamaną nogę w trzech miejscach z przemieszczeniem. Przerwa w grze jest przewidywana na przynajmniej pół roku. Źródło: nowiny.pl

[ Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć materiał filmowy ]

Od Redakcji www.helenka.net: Tomasz Harynek jest mieszkańcem dzielnicy Helenka. Od kilu lat występuje w barwach Grónika Zabrze w drużynie Juniorów. Tomkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy