Kolizja przy ul. Jordana
Na słupach ogłoszeniowych, oraz przydrożnych drzewach możemy znaleźć ogłoszenie następującej treści:

Dnia 18 kwietnia 2011 roku ( poniedziałek ) miała miejsce kolizja samochodowa pomiędzy czerwonym samochodem marki Opel Corsa, a srebrnym Mercedesem w okolicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Jordana.
Ewentualnych świadków zdarzenia prosimy o kontakt meilowy pod adresem helenka.net@gmail.com .

Informacja: Redakcja portalu www.helenka.net nie jest stroną w sprawie i nie odpowiada za treść ogłoszenia. Rolą Redakcji jest informowanie społeczeństwa o lokalnych wydarzeniach
Śmiertelny czad znów zebrał żniwo
Jak podaje portal www.gloszabrza24.pl- Choć sezon grzewczy się kończy, niewidzialny zabójca nadal działa. Dziś ( 19/20.04.2011 ) w nocy 58-letni mieszkaniec ulicy Wawrzyńskiej w dzielnicy Helenka zmarł najprawdopodobniej właśnie na skutek zaczadzenia. Co ciekawe, w mieszkaniu denata strażacy nie odnaleźli żadnych grzejników. Mimo to, urządzenia do pomiaru tlenku węgla wskazywały bardzo wysoki poziom śmiercionośnego czadu.
Jest to już kolejna ofiara śmiertelna w naszej dzielnicy na przestrzeni ostatnich lat. Mimo licznych kontroli ze strony administracji budynków, mimo szerokiej kampanii w mediach- do niektórych ludzi nie dociera fakt, że czad może zabić i to w najmniej spodziewanym momencie. Jeszcze raz apelujemy o nie zatykanie kratek wentylacyjnych, powiększenie otworów w drzwiach łazienkowych, zgłaszanie wszelkich wątpliwości odnośnie szczelności instalacji odpowiednim służbom. Zachęcamy do zakupu wykrywacza czadu, który skutecznie ostrzega nas przed niebezpieczeństwem.
Nowe mieszkanie dla podopiecznych Centrum Wsparcia Kryzysowego

19 kwietnia oddano do użytku nowe mieszkanie dla podopiecznych Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu- Helence. 180 metrowe lokal, w którym mieszka dziesięcioro dzieci wraz z opiekunami mieści się przy ul. Bytomskiej. Mieszkanie zostało generalnie wyremontowane i przystosowane do potrzeb młodzieży. - Gratuluję wam nowego domu. Cieszę się, że będziecie mieć teraz godne warunki życia. Pamiętajcie o tym, że jest wokół was wiele osób, które podadzą wam pomocną dłoń, kiedy będziecie tego potrzebować – powiedziała podczas spotkania z dziećmi prezydent Zabrza. - Chcieliśmy, aby nasi podopieczni czuli się tu bezpiecznie. To było dla nas najważniejsze i myślę, że osiągnęliśmy swój cel – powiedział Marek Dziemba, dyrektor CWK. Remont lokalu wraz z wyposażeniem, który rozpoczął się w listopadzie 2010 roku kosztował 230 tys. zł. Źródło: um.zabrze.pl

Od Redakcji www.helenka.net: Nowe mieszkania to część planu likwidacji w myśl ustawy Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w dzielnicy Helenka. Rok temu do użytku części podopiecznych został oddany dom przy ul. Kruczkowskiego w nowszej części dzielnicy.
Niebezpieczny wyciek

Jeden z naszych czytelników wysłał nam dzisiaj ( 19.04.2011 ) za pomocą strony Daj Cynk informację wraz ze zdjęciem na temat interwencji straży pożarnej w naszej dzielnicy. Dzisiaj ( 19.04.2011 ) około godziny 12 na całej długości ul. Jordana zastęp straży pożarnej neutralizował wyciek substancji ropopochodnej. Wyciek miał szerokość około 1 metra, jeden ze strażaków rozsypywał mieszankę neutralizującą następnie kolejni strażacy rozprowadzali ją za pomocą szczotek. Oleisty wyciek znacząco obniżał przyczepność bieżnika i stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym. Nie wiemy czy sprawca wycieku został zlokalizowany.

Zdjęcie przedstawia strażaków podczas interwencji polegającej na neutralizacji wycieku substancji ropopochodnej.
Ujęto osobę poszukiwaną przez Policję
W dniu 14 kwietnia 2011 r. o godzinie 10:40 podczas rutynowego patrolu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zabrzu- Helence na ul. Łapkowskiego podjęli interwencję względem mężczyzny zaśmiecającego chodnik. Podczas legitymowania okazało się, iż posiada on wyłącznie nieaktualny dowód osobisty. Podczas potwierdzania danych w Policyjnej bazie danych okazało się, iż osoba ta jest poszukiwana przez Policję w związku z innym czynem, dlatego też przewieziono i przekazano go do właściwego komisariatu Policji. Źródło: strazmiejska.zabrze.pl


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy