Samoobrona dla kobiet
Zostały już tylko dwa dni do zakończenia zapisów na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. 26 marca o godz. 11:00 w Akademii Sztuk Walki przy ul. Wolno¶ci 293/7 odbędzie się trening, w którym wszystkie chętne maj± mieć możliwo¶ć nauki podstaw obrony przed napastnikami.

Poprzednie zajęcia, zorganizowane pod koniec stycznia, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Podczas kursu panie mog± nauczyć się odpowiednio reagować w sytuacjach stresu, zaskoczenia lub nagłego ataku. Sam system Kapap bazuje na prostych zasadach i naturalnych odruchach. Został stworzony, by nauczyć ludzi chwytów samoobrony w możliwie jak najkrótszym czasie.

Zajęcia poprowadzi Artur Wagner, instruktor samoobrony. Trening potrwa ok. 2 godzin.
Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu: 501 190 232.
e-mail: kapap.zabrze@gmail.com

¬ródło: um.zabrze.pl
Helenka CUP: 1. LIGA: ZapowiedĽ 1. kolejki
Sezon 2011 Dzielnicowej Ligi Piłki Nożnej - Helenka CUP inaugurować będ± zmagania 1. LIGI, które rozpoczn± się 3 kwietnia o 08:30. Czę¶ć drużyn jest znana z poprzednich rozgrywek jak 13 DZIELNICA b±dĽ GALACTICOS. Jest sporo debiutantów. Kto zostanie faworytem? Stare do¶wiadczone zespoły czy żółtodzioby tegorocznych rozgrywek?...

[ Kliknij TUTAJ, aby poznać drużyny z 1 ligi ]


Na oficjalnej stronie rozgrywek liga.helenka.eu pojawił się również ekskluzywny wywiad z założycielem i współorganizatorem ligi- z Panem Markiem Skrzypkiem. Kliknij TUTAJ, aby przeczytać pierwsz± czę¶ć wywiadu.

¬ródło: liga.helenka.eu
Wyważyli drzwi aby pomóc starszej kobiecie
Dzi¶ ( 22.03.2011 ) nad ranem służby ratunkowe interweniowały w jednym z mieszkań przy ulicy Baczyńskiego w Zabrzu- Helence. Powodem akcji było zgłoszenie jednej z mieszkanek, która usłyszała zza ¶ciany głos s±siadki wołaj±cej o pomoc. Po wyważeniu drzwi mieszkania 76-letnia kobieta z podejrzeniem udaru mózgu została przewieziona do szpitala. Była godzina 6.54, kiedy do dyżurnego Policji zadzwoniła jedna z lokatorek domu przy ulicy Baczyńskiego. Z jej relacji wynikało, że słyszy dobiegaj±ce zza ¶ciany odgłosy wołania o pomoc. Na miejsce przybyli policjanci, a także strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Po wyważeniu drzwi znaleziono starsz± kobietę, która natychmiast została przewieziona do szpitala przy ulicy 3-go Maja. Opisane zdarzenie to kolejny przykład jak ważna jest czujno¶ć s±siedzka i natychmiastowa reakcja na sygnały ¶wiadcz±ce o niebezpieczeństwie. ¬ródło: KMP Zabrze
Czad cichy zabójca znów zaatakował
Jak podaje portal zabrze.naszemiasto.pl - Tylko cudem nie doszło do tragedii w dwóch mieszkaniach przy ul. Prusa w Zabrzu- Helence. Z nieszczelnych przewodów kominowych zacz±ł się tam wydobywać czad. Po przyjeĽdzie na miejsce strażacy potwierdzieli wysokie stężenie tlenku węgla w powietrzu. Oprócz tego w jednym z mieszkań piec silnie dymił. Strażacy nakazali wła¶cicielowi sprawdzenie przewodów kominowych.

Mimo licznych kontroli ze strony administracji budynków, mimo szerokiej kampanii w mediach- do niektórych ludzi nie dociera fakt, że czad może zabić i to w najmniej spodziewanym momencie. Jeszcze raz apelujemy o nie zatykanie kratek wentylacyjnych, powiększenie otworów w drzwiach łazienkowych, zgłaszanie wszelkich w±tpliwo¶ci odno¶nie szczelno¶ci instalacji odpowiednim służbom. Zachęcamy do zakupu wykrywacza czadu, który skutecznie ostrzega nas przed niebezpieczeństwem.

Zapraszamy do dyskusji na temat problemu jakim jest czad na nasze forum internetowe- kliknij TUTAJ.
Ostatnie pożegnanie zawodnika Helenka CUP
Każdy mecz kiedy¶ dobiega końca. A życie ludzkie to przecież wielkie zawody. Z t± jednak różnic±, że w życiu nigdy nie wiadomo kiedy zabrzmi ostatni gwizdek – tymi słowami ks. Marek Olekszyk, z rokitnickiej parafii Naj¶więtszego Serca Pana Jezusa, pożegnał tragicznie zmarłego Adriana Kocybę.
Pan Adrian był zawodnikiem drużyny KAZ Senior, występuj±cej w amatorskiej lidze piłkarskiej Helenka CUP. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, najbliżsi oraz przyjaciele z boiska. Jego ¶mierć, podczas sparingowego meczu na boisku Orlik, wstrz±snęła wszystkimi i pozostawiła ogromne uczucie szoku i niedowierzania. [...]
¬ródło: zabrze.naszemiasto.pl

[ Jest to tylko fragment artykułu, cało¶ć czytaj TUTAJ ]

Od Redakcji www.helenka.net :Adrian Kocyba zmarł w czwartek, 17 marca. Zasłabł podczas sparingowego meczu i, mimo długiej akcji reanimacyjnej, nie odzyskał już przytomno¶ci. Miał 44 lata. Pogrzeb odbył się 22 marca 2011 roku na cmentarzu parafialnym w Rokitnicy.


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy