Adam M. został oskarżony
Prokuratura Apelacyjna w Katowicach skierowała do sądu karnego akt oskarżenia przeciwko zabrzańskiemu samorządowcowi Adamowi M. - byłemu przewodniczącemu Rady Miejskiej w Zabrzu i współzałożycielowi Platfromy Obywatelskiej w naszym mieście. Chodzi o głośną aferę korupcyjną będącą pokłosiem akcji specjalnej Centralnego Biura Antykorupcyjnego w październiku 2010 roku. Adam M. wziął trzy łapówki od agenta CBA podającego się za biznesmena zainteresowanego atrakcyjną nieruchomością przy ul. Kruczkowskiego 35 w Zabrzu-Helence.
W związku z tą sprawą Adam M. spędził pół roku w areszcie, stracił też ważne, dyrektorskie stanowisko w gminnej spółce MOSiR. W sumie w śledztwie przedstawiono mu aż 12 zarzutów karnych, bo okazało się, że M. fałszował swoje oświadczenia majątkowe - nie wykazywał w nich swoich rosnących zobowiązań finansowych na łączną sumę 750 tysięcy złotych. [...]Źródło: gloszabrza24.pl

[ Więcej o sprawie można przeczytać w aktualnym drukowanym wydania Głosu Zabrza ]
Nocne czuwanie młodzieży w Zabrzu- Helence
W nocy z 20 na 21 maja 2011 r. odbyło się Czuwanie Nocne dla młodzieży w Zabrzu Helence. Było to już drugie tego typu spotkanie młodych ludzi w naszym mieście.Organizatorami czuwania była Parafia NMP Matki Kościoła i Gimnazjum Nr 24. Ks. bp Gerard Kusz objął to spotkanie patronatem honorowym. Czuwanie dzieliło się na dwie części:w kościele serdeczne i ciepłe słowo do młodzieży skierował ksiądz biskup, który zaszczycił uczestników swoją obecnością. Podczas spotkania modlitewnego zespół muzyczny kleryków z Seminarium w Opolu prowadził śpiewy a siostry szkolne de Notre Dame przewodniczyły adoracji Najświętszego Sakramentu. Centralnym momentem czuwania była Eucharystia. Konferencję dla młodzieży na temat rozpoznania powołania każdego człowieka (taki był też temat przewodni czuwania) wygłosił ks. Marcin Cytrycki – duszpasterz akademicki diecezji opolskiej. W drugiej części wszyscy uczestnicy spotkali się w Gimnazjum Nr 24, gdzie po poczęstunku i zregenerowaniu sił mieli okazję zobaczyć przedstawienie przygotowane przez siostry z Opola i usłyszeli świadectwa ukazujące różne drogi życiowe: zakonną, kapłańską i „rodzinną”. Na czuwanie, przybyli z Krakowa małżonkowie Agnieszka i Antoni Tompolscy, którzy w bardzo przystępny sposób przedstawili młodzieży fundamenty życia chrześcijańskiego w rodzinie. O godzinie 3.00 rozpoczęła się zabawa taneczna do białego rana.
Źródło: um.zabrze.pl
Nielegalne spożycie
Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych ( za wyjątkiem miejsc do tego wyznaczonych ) jest niezgodne z prawem i podlega karze grzywny. We wtorek (24.05.2011) przekonało się o tym pięciu mężczyzn, którzy w wyniku policyjnych interwencji ukarani zostali mandatami w wysokości po 100 złotych. Może warto aby wiadomość ta dotarła do wszystkich tych, którzy swoim postępowaniem łamią przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Nie będzie wówczas potrzeby kłamania w domu, że np. „z powodu dziurawych kieszeni zgubiły się pieniądze”. Wtorkowa interwencja w wyniku której ukarano mandatami mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym, została przeprowadzona o godzinie 16.00 przy ulicy Jordana w Zabrzu- Helence. Źródło: KMP Zabrze.

Od Redakcji www.helenka.net :Jest to już kolejna interwencja w naszej dzielnicy związana z nielegalnym spożyciem alkoholu w miejscu publicznym. Jest wiele miejsc gdzie można legalnie napić się bursztynowego trunku nie przeszkadzając innym obywatelom- zachęcamy zatem do korzystania z nich.
Ugodził syna nożem
Policjanci z Komisariatu V wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło podczas awantury domowej w jednym z mieszkań zabrzańskiej dzielnicy Helenka. W trakcie awantury w wyniku ugodzenia nożem ranny został 26-letni mężczyzna. Lekarze szpitala w Zabrzu Biskupicach stwierdzili, że życiu pacjenta nie zagraża niebezpieczeństwo. Interwencja policyjna została przeprowadzona po zgłoszeniu załogi pogotowia ratunkowego, które zostało wezwane w celu udzielenia pomocy medycznej rannemu mężczyźnie. Mundurowi ustalili, że w mieszkaniu doszło do awantury pomiędzy 55-latkiem i jego 26-letnim synem. W trakcie awantury ojciec ugodził nożem swojego syna w klatkę piersiową. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, natomiast będący pod wpływem alkoholu jego ojciec ( ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu ) został zatrzymany i umieszczony w izbie wytrzeźwień. Dziś (25.05.2011) w powyższej sprawie policjanci z Rokitnicy będą realizować czynności procesowe. Źródło: KMP Zabrze
Kolejny wypadek przy ul. Jordana
Wczoraj ( 24.05.2011 ) w godzinach porannych przy ul. Jordana w Zabrzu- Helence doszło do wypadku. Kwadrans przed ósmą, 23- letnia kobieta jadąca oplem, nie zachowała wystarczającej ostrożności i najechała na tył jadącej przed nią skody. U poszkodowanej stwierdzono skręcenie odcinka szyjnego kręgosłupa.
Jest to już kolejny wypadek w ostatnim czasie przy ul. Jordana. 9 maja 2011 roku doszło do kolizji samochodu z motocyklem ( czytaj więcej, kliknij TUTAJ ). 20 maja 2011 roku doszło do potrącenia dwóch pieszych przy manewrze cofania ( czytaj więcej, kliknij TUTAJ ). W obu wypadkach byli poszkodowani poddani hospitalizacji. Zalecamy zatem szczególną ostrożność i baczne obserwowanie nie tylko drogi, ale terenów bezpośrednio do niej przyległych.
Uwaga na niebezpieczne owady!
Nie cieszące się dobrą opinią owady znowu zaatakowały. Tym razem osy uwiły sobie gniazdo na drzewie, w pobliżu domów na ulicy Kruczkowskiego w Zabrzu- Helence. Ich obecność zagrażała mieszkańcom, a zwłaszcza tym, uczulonym na jad os. Owady beztrosko krążyły dookoła drzewa, dopóki któryś z lokatorów nie zdecydował się wreszcie zawiadomić straż pożarną.
Przybyłym na miejsce strażakom udało się opanować sytuację i przenieść gniazdo w bezpieczne miejsce. Upały sprzyjają lepieniu gniazd przez owady latające, dlatego tego typu interwencje zdarzają się strażakom coraz cześciej. Jednocześnie apelujemy o nieradzenie sobie z siedliskami na własną rękę! Strażacy sprawdzą wszelkie interwencje, związane z zagrażającymi ludziom insektami. Źródło: gloszabrza24.pl
Potrącenie przy ul. Jordana
Cofanie to jeden z trudniejszych manewrów, jakie wykonują kierowcy. Wymagają szczególnej ostrożności. Tej najwyraźniej zabrakło 36-letniemu mieszkańcowi Rudy Śląskiej, który wykonując manewr cofania potrącił dwie osoby, w tym 5-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w piątek (20.05.2011) w Zabrzu- Helence przy ulicy Jordana. O godzinie 13.30 kierujący volkswagenem T4 podczas przeprowadzania manewru cofania potrącił na chodniku 62-letniego mężczyznę oraz 5-letnią dziewczynkę. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Ranni doznali ogólnych obrażeń ciała. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności podczas wszelkich manewrów, jakie wykonujemy podczas jazdy samochodem. Źródło: KMP Zabrze

 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

 POLECAMY