"Akcja wrak"- także w naszej dzielnicy
Straż Miejska w Zabrzu informuje, że w dniach 01.04.2011.r.- 30.04.2011.r. na terenie miasta Zabrze będzie przeprowadzana "Akcja Wrak". W powyższym okresie Straż Miejska w Zabrzu będzie prowadzić działania ukierunkowane na właścicieli pojazdów pozostawionych na terenie miasta, które nie posiadają tablic rejestracyjnych lub których stan techniczny wskazuje na to, że są nieużywane. Strażnicy miejscy w trakcie patrolowania miasta będą patrolować ulice, ze zwróceniem uwagi na miejsca, w których są zaparkowane powyższe pojazdy a następnie podejmować działania zmierzające do ustalenia właściciela pojazdu w celu wydania mu polecenia niezwłocznego usunięcia pojazdu. W przypadku niewykonania polecenia przez właściciela pojazdu lub braku możliwości ustalenia właściciela pojazdu zostanie on odholowany przez strażników miejskich na wyznaczony parking strzeżony. W przypadku pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu osób postronnych, z uwagi na konieczność zlikwidowania zagrożenia, zostanie od razu zastosowana procedura holowania pojazdu a następnie będą prowadzone dalsze czynności przez strażników miejskich. Źródło: strazmiejska.zabrze.pl

Od Redakcji www.helenka.net: W naszej dzielnicy ( Helenka ) również będzie miała miejsce "Akcja Wrak". To doskonała okazja do zwolnienia miejsca parkingowego- zajmowanego przez "zapuszczony" samochód. Już teraz możecie zgłaszać lokalizację wraków samochodowych pod adresem helenka.net@gmail.com lub na forum internetowym- kliknij TUTAJ. Zgłoszenia z dokumentacją zdjęciową będziemy przekazywać Straży Miejskiej- co może uskutecznić podjęte działania.
Nie masz "numerka"- płacisz mandat
W okresie od 07.03.2011 do 25.03.2011 r. Straż Miejska w Zabrzu prowadziła działania kontrolne w ramach akcji "Numer porządkowy". W tym okresie strażnicy miejscy kontrolowali wybrane nieruchomości w podległych rejonach służbowych w zakresie oznaczenia posesji stosownymi tabliczkami z numerami porządkowymi. Ponadto kontrolom poddane zostało oświetlenie tabliczek z numerami porządkowymi nieruchomości. W ramach powyższej akcji strażnicy miejscy przeprowadzili 1639 kontroli nieruchomości oraz podjęli 89 interwencji wobec osób odpowiedzialnych za prawidłowe oznaczenie nieruchomości, którym nakazano uzupełnić właściwe oznakowanie posesji.

Od Redakcji www.helenka.net: W naszej dzielnicy również była przeprowadzana akcja "Numer porządkowy". Strażnicy Miejscy monitorowali m.in. ul. Jordana, Joliot Curie, Kruczkowskiego i Baczyńskiego. W wyniku przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zabrzu podjęli 2 interwencje wobec zarządców nieruchomości w związku z brakiem tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości. W wyniku powyższych działań nieprawidłowości zostały usunięte.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań- przypomnienie
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 zostanie przeprowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

W dniach od 8 kwietnia do 30 czerwca rachmistrze spisowi będą zbierać dane i w tym czasie będą odwiedzać mieszkańców w ich mieszkaniach. Przypominam, że każdy rachmistrz zobowiązany jest nosić w widocznym miejscu legitymację spisową zawierająca jego zdjęcie, imię i nazwisko oraz pieczęć Urzędu Statystycznego, a także pieczątkę imienną i podpis dyrektora Urzędu Statystycznego, który wydał legitymację. Rachmistrz spisowy może prowadzić spis tylko i wyłącznie za okazaniem legitymacji. Tożsamość rachmistrza spisowego i jego uprawnienia można potwierdzić w Gminnym Biurze Spisowym, które mieści się w budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Wolności 286 pok. 107 lub telefonicznie pod numerem 37-33-450 lub 37-33-316 w godzinach pracy Urzędu.

Można się również spisać przez internet- dzięki temu nie odwiedzi nas rachmistrz- szczegóły i formularz do spisu przez internet można znaleźć pod adresem www.spis.gov.pl
Nieletnim udowodniono kradzieże na Helence
W miniony poniedziałek (04.04.2011) na naszej stronie internetowej publikowaliśmy informację dotyczącą dwóch nieletnich, którzy zostali zatrzymani jako podejrzewani o włamanie do jednej z piwnic w dzielnicy Helenka w Zabrzu oraz kradzieży agregatu prądotwórczego, namiotu oraz wózka dziecięcego. Dziś już wiadomo, że bilans przestępczych działań dwóch 16-latków jest znacznie większy. Obaj nieletni bezpośrednio po ich zatrzymaniu zostali przewiezieni do Policyjnej Izbie Dziecka. Ich sprawą zajęli się specjaliści ds. nieletnich. Okazało się, że nieletni, którzy od dawna nie realizują obowiązku szkolnego, a jednocześnie znani już mundurowym z dokonywania czynów karalnych na swoim koncie mają znacznie więcej czynów zabronionych. Policjanci udowodnili im, że na przestrzeni minionego miesiąca dokonali w sumie 11 przestępstw. Wśród nich włamania do 6 piwnic, 2 działek ogrodowych oraz pustostanów, a także strychu jednego z budynków mieszkalnych. Celem młodych przestępców była kradzież głównie złomu. Jeden z zatrzymanych po policyjnym przesłuchaniu trafił przed oblicze Sądu Rodzinnego. Wbrew przypuszczeniu nie tylko z powodu jego najnowszych wybryków, lecz również z powodu faktu, że nie zgłaszał się on na wcześniejsze wezwania sędziego. Źródło: KMP Zabrze
Helenka CUP: Podsumowanie 1. kolejki - KS HELENKA na szczycie!

Pierwsze spotkanie pierwszej kolejki można uznać za bardzo udany gdyż padła spora liczba bramek. Od pierwszego gwizdka sędziego zapewne ku lekkiemu zdziwieniu sympatyków ligi inicjatywę przejęła drużyna OJCÓW ANDRZEJA. Mądrze konstruowane akcje, wysoki pressing oraz narzucanie swojego stylu gry pozwoliło na szybkie objęcie prowadzenia [...]

[ Kliknij TUTAJ, aby przeczytać całość relacji z rozgrywek ]
[ Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć relację w TV Zabrze ]


Już teraz zapraszamy całe rodziny na boisko Orlik przy ul. Wawrzyńskiej na kolejne rozgrywki ligi Helenka CUP. Start rozgrywek w niedzielę 10 kwietnia 2011 o godzinie 8.30 ( I liga ), o godzinie 12.30 startuje Ekstraklasa. Zachęcamy do głośnego i kulturalnego dopingu. Wstęp na rozgrywki BEZPŁATNY.


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy