Pizzeria-Afera
Potrącenie przy ul. Jordana
Cofanie to jeden z trudniejszych manewrów, jakie wykonują kierowcy. Wymagają szczególnej ostrożności. Tej najwyraźniej zabrakło 36-letniemu mieszkańcowi Rudy Śląskiej, który wykonując manewr cofania potrącił dwie osoby, w tym 5-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w piątek (20.05.2011) w Zabrzu- Helence przy ulicy Jordana. O godzinie 13.30 kierujący volkswagenem T4 podczas przeprowadzania manewru cofania potrącił na chodniku 62-letniego mężczyznę oraz 5-letnią dziewczynkę. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Ranni doznali ogólnych obrażeń ciała. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności podczas wszelkich manewrów, jakie wykonujemy podczas jazdy samochodem. Źródło: KMP Zabrze
Zbrosławice wygrały turniej pod patronatem Górnika

Szkoła Podstawowa ze Zbrosławic wygrała turniej szóstek piłkarskich pod patronatem Górnika. Impreza odbyła się na "Orliku" im. Stanisława Oślizły w Zabrzu-Helence z udziałem m.in. Macieja Mańki i Bartosza Kopacza. Piłkarze Górnika wręczyli dyplomy najlepszym zawodnikom turnieju, ponadto rozdali mnóstwo autografów. - Gdy chodziłem do szkoły podstawowej u nas też bywali piłkarze. Impreza w „Helence” była bardzo udana, zaś ja nie spodziewałem się aż tak gorącego przyjęcia ze strony kibiców - twierdzi Mańka. Bardzo zadowolony z przebiegu imprezy był również Bartłomiej Perek, przedstawiciel klubowego marketingu. - Sama inicjatywa jest dla klubu bardzo istotna. Był to zresztą pierwszy z cyklu turniejów plenerowych pod patronatem Górnika. Wierzę w to, że na tego typu turnieje dla młodzieży będziemy zapraszani częściej. Dla nas bardzo ważne jest również to, że mamy bezpośredni kontakt z młodym kibicem - przyznaje Bartłomiej Perek. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, ponadto będą mieli możliwość goszczenia w swoich szkołach piłkarzy Górnika w ramach akcji Młody Kibic.
Źródło: gornikzabrze.pl

[ Zobacz wyniki i zdjęcia z turnieju na oficjalnej stronie Górnika- kliknij TUTAJ ]
I Zabrzański Bieg dla Serca- relacja

Zabrze sportem stoi. A właściwie biega. To bowiem ta dyscyplina zyskuje ostatnio ogromną popularność. Ledwie kilka dni temu mieliśmy przecież Bieg Wiosny w Mikulczycach. Mieszkańcy naszego miasta biegają licznie i chętnie oraz, co ważne, z sukcesami. Tym razem zabrzanie pobiegli w Dzielnicy Helenka w ramach I Zabrzańskiego Biegu dla Serca.
Imprezę zorganizowała 21 maja Rada Dzielnicy Helenka wraz z lokalnym Klubem Miłośników Biegania. Honorowy patronat objęła prezydent Małgorzata Mańka–Szulik oraz Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Wystartowało 218 zawodników – biegaczy oraz uprawiających nordic walking. Trasa biegu liczyła 4,3 km, jednak najwytrwalsi mogli pokusić się o przebiegnięcie trzech takich okrążeń. Skład stawki był bardzo zróżnicowany. Równie chętnie na starcie stawiły się dzieci, jak i osoby starsze, amatorzy i doświadczeni biegacze. Na wszystkich czekały koszulki i pamiątkowe medale, najlepsi zaś otrzymali puchary. [...]
Źródło: zabrze.naszemiasto.pl

[ Jest to tylko fragment obszernego artykułu, całość czytaj TUTAJ ]

Od Redakcji www.helenka.net :Na zdjęcia z festynu i imprezy sportowej czekamy pod adresem helenka.net@gmail.com, zdjęcia można również przesłać poprzez nasz formularz do zdjęć- kliknij TUTAJ.
Radio Piekary: Marek Skrzypek gościem rozgłośni
20 maja 2011 roku około godziny 16.45 na antenie Radia Piekary gościł Marek Skrzypek- mieszkaniec Helenki, organizator turnieju Helenka CUP, członek Rady Dzielnica Helenka. Głównym założeniem wywiadu była promocja I Zabrzańskiego Biegu dla Serca, który odbył się wczoraj ( 21 maja 2011 roku ) w dzielnicy Helenka. Oprócz tego została poruszona tematyka zabrzańskiej ligi piłkarskiej Helenka CUP. Niewykluczone, że kolejne imprezy w dzielnicy Helenka będą odbywały się pod patronatem Radia Piekary.

Radio Piekary promuje śląską gwarę i kulturę, radio można odbierać na częstotliwości 88,7FM. Radio można słuchać także przez internet- kliknij TUTAJ.

Dla naszych czytelników mamy niespodziankę- nagraliśmy wywiad:
[mp3]http://www.helenka.net/news/MP3/radio_piekary_20_05_2011.mp3[/mp3]
Festyn w Dzielnicy Helenka !
Rada Dzielnicy Zabrze-Helenka ma zaszczyt zaprosić na Festyn z okazji "Święta Dzielnicy Helenka", który odbędzie się 21 maja 2011 roku przy ogródkach działkowych "Tulipan".

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
11.00 - 17.30 gra DJ
18.00 - 19.30 zespół Chrząszcze (gwiazda wieczoru)
20.00 - 22.00 zespół K3 (grał na 80-leciu Helenki)

DODATKOWO:
Pompowana zjeżdżalnia dla dzieci (dodatkowo płatne)
Konkursy sponsorskie
Smaczny catering, ciasto i kawa, wata, balony

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW !!!

Na zdjęciu zespół Chrząszcze. Więcej o nich można przeczytać na www.chrzaszcze.pl


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy